wtorek, 29 października 2013

AAR NSLvsNAC, kampania.


Witam,


Na początku miesiąca, tak wiem to było dawno, zagraliśmy z Łukaszem kolejna bitwę z naszej kampanii. Tym razem to ja uruchomiłem strategy mission, czyli kolejny raz zagraliśmy na 1500pkt, ostatnio wygrałem a jak miało być tym razem...

NSL:
BB Graf Spee
CH Helgoland
Cl Emden
4xDD Sachsen

NAC:
BB Victoria
BC Lion
2xCH Vandenburg
2xFF Tacoma

Spotkaliśmy się jak zawsze w Bardzie, na stole mój czarny materiał i pusta sala, czyli idealne warunki. Udało się nam zorganizować sporą liczbę małych asteroid, które Łukasz sprytnie rozrzucił po blacie, moją misją było zniszczenie konkretnego okrętu. W tajemnicy określiłem jednostkę za którą otrzymam podwójne punkty. Wybrałem krążownik liniowy klasy Lion, jednostka której wcześniej nie znałem, uzbrojony w CZTERY wyrzutnie torped! Ogólnie okazało się, że konfederaci wystawili ponad TUZIN wyrzutni torped na stół! 

Widząc taka rozpiskę podjąłem decyzję aby czekać na nadlatujących angoli. Mając znikomą przewagę w beam'ach, pokładałem nadzieję w tych dwóch-trzech turach, w których torped będą praktycznie bezużyteczne. Próbując wykorzystać pas asteroid, który zasłonił dość skutecznie trzon mojej floty zostałem zmuszony do odłączenia dywizjonu nauczycieli. Miały one zgrać swój atak oskrzydlajacy z obrona głównych okrętów mojej grupy. To był błąd, ale rozstawienie w pasie asteroid groziło kolizjami-tak wiem...

Pierwsze salwy wyeliminował fregatę torpedową. Nie, nie zniszczyłem jej...po prostu nie mogła już strzelać. Następnie skupiłem ogień na swoim celu czyli krążowniku liniowym, czym chyba szybko zdradził swoje zamiary. Nie chciałem jednak czekać bo miałem zle przeczucia co do zbliżającego się zagrożenia w postaci licznych wyrzutni torped. 

Mój ukryty pancernik stał się głównym celem większości  uzbrojenia jakie konfederaci zabrali ze sobą, jedna z salw BC Lion'a w mój okręt flagowy spowodowała potworne uszkodzenia. Od raz doprowadzając do "podwójnego" testu uszkodzeń, pomimo licznych testów i tak wyeliminował go tak naprawdę jeden rzut na test reaktora. Małe słońce w środku pasa asteroid to na pewno zadki widok. W odpowiedzi udało mi się zniszczyć Lion'a, tym samym zdobywając podwójną ilości punktów, był to również dla mnie sygnał do odwrotu. 

Siły NAC miały się dość dobrze, zniszczony BC Lion, mocno uszkodzony CH Vandenburg i wyeliminowana fregata to za mało aby złamać ducha i kręgosłup konfederackiej floty. Dodatkowo oskrzydlający dywizjon nauczycieli stracił jedną jednostkę na skutek...kolizji z asteroida.  Z całej floty oclały tylko dwa niszczyciele.

Straty duże, wręcz wysokie, określiły werdykt jako moja porażkę. Ponownie dała się we znaki moja nie możność w niszczeniu jednostek, za uszkodzone okręty nie ma punktów. Przyznać też muszę że źle wybrałem rozpiskę. A mianowicie, do wyboru miałem alternatywną, wspartą lekkim lotniskowcem którego myśliwce miałyby ułatwione zadanie w atakowaniu swoich celów(nie było żadnej jednostki z ADS). Gratulacje dla Łukasza, zaskoczył mnie choć myślałem że już się nie da, rozegraliśmy razem bądź co bądź na prawdę sporo bitew. A może to ja myślę zbyt szablonowo, to temat do przemyśleń. 
 
Punkty z misji:
RAFEL
Strategy points za zdobyte punkty 754/100=8
Recon points za zdobyte punkty 754/200=4
Recon points za ocalałe jednostki 282/400=1
Recon points za pomalowaną całą  flotę=3
 RP:8
 SP:8

SIWUS
Strategy points za zdobyte punkty 1210/200=6
Recon points za zdobyte punkty 1210/200=6
Recon points za ocalałe jednostki 1123/400=3
Recon points za pomalowaną flotę=3
Zwycięstwo: 2 strategy points i 3 recon points
 RP:15
 SP:8

Punkty w kampanii:
Siwus
ST. PTS. 21
REC. PTS 32
Rafel
ST. PTS 15
REC. PTS.15(odjęto punkty za odpalenie misji)

Zdjęć jest mało, bo okazało się że moja sonda szpiegowska miała awarie zasilania. Postaram się je wrzucić w najbliższym czasie.

1 komentarz:

  1. Super ze znowu sie udalo wam zagrac ja mysile ze w Marcu bede to postaram sie cos przywiesc by zagrac z wami w Full thrust tez (booze jak dawn w to nie gralem) A tak ogulnie to gdzie sa focie ?

    OdpowiedzUsuń